مارک اسپر اعلام کرد کره شمالی در تلاش است تا موشک دوربرد با قابلیت حمل کلاهک اتمی بسازد.

به گزارش سلام نو، وزیر دفاع آمریکا گفت، کره شمالی به وضوح تلاش می‌کند تا موشک دوربرد با قابلیت حمل کلاهک اتمی بسازد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارنظر از سوی مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در حالی مطرح شده که واشنگتن به دنبال برگزاری مذاکرات خلع سلاح اتمی با کره شمالی است.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه تهدید از سوی سلاح استراتژیک کره شمالی را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت:‌ آنها برنامه پیشرفته تحقیق و توسعه و آزمایش دارند. ما درباره اقدامات کره شمالی آگاه هستیم. به وضوح آنها تلاش می‌کنند تا یک موشک دور برد بالستیک با کلاهک اتمی بسازند. این چیزی است که ما از نزدیک آن را رصد می‌کنیم.

کره شمالی در ۲۰۱۷ یک موشک بالستیک قاره‌پیما آزمایش کرد؛ پیش از آنکه مذاکرات خلع سلاح اتمی با آمریکا را از سر بگیرد.

دو طرف در دستیابی به توافقی برای خلع سلاح اتمی پیونگ یانگ هنوز هم دچار کشمکش هستند چون کره شمالی می‌گوید آمریکا باید تحریم‌ها را لغو کند اما واشنگتن دست به چنین کاری نمی‌زند و آن را نپذیرفته است.

وزیر دفاع آمریکا همچنین از کره شمالی خواسته تا به مذاکرات برگردد و گفت: ما همچنان می‌خواهیم که از ابتکار عمل دیپلماتیک در ارتباط با کره شمالی استفاده کنیم و فکر می‌کنیم بهترین راه از طریق توافق سیاسی به دست می‌آید.

در همین حال، جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون نیز گفت، در حال حاضر هیچ تغییر دیگری در برنامه‌های رزمایشی آمریکا با کره جنوبی وجود ندارد. وزیر دفاع آمریکا گفته بود که تلاش می‌کند تا رهبری کره شمالی به مذاکرات ادامه دهد و هنوز هم امیدوار است.

/ایسنا

کد خبر: 40685589

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

آخرین اخبار