کلروفیل وظیفه ساختن نور در گیاهان را دارد و موجب می شود گیاهان از نور خورشید انرژی کسب کنند . نام دیگر کلروفیل سبزینه می باشد که در داخل اکثر خزه ها ، گیاهان و سیانو باکتری ها وجود دارد و می تواند بخش اعظمی از نور قرمز و آبی را جذب کند و نور سبز و زرد را منعکس نماید.

این ماده شیمیایی در برگ و ساقه اکثر گیاهان وجود دارد که می‌تواند عملیات فتوسنتز را انجام دهد که کمک به سبز ماندن گیاهان می کند . گیاهان برای غذای خود نیاز به کلروفیل دارند. کلروفیل یا سبزینه دی اکسید کربن محیط را دریافت می کند و تبدیل به اکسیژن و کربوهیدرات می نماید و به طبیعت منتقل می کند .

خواص کلروفیل برای بدن انسان

این ماده شیمیایی که برای گیاهان بسیار ضروری می باشد و  برای انسان ها هم به شدت لازم است .

در اینجا به چند خواص آن اشاره می کنیم:

کنترل گرسنگی

مواد غذایی که دارای سبزینه یا کلروفیل می باشد کمک می کند تا گرسنگی برطرف گردد. براساس تحقیقاتی که انجام گرفته است مواد غذایی که دارای کلروفیل می باشد موجب پایدار شدن سطح خون می‌شود و  احساس گرسنگی را برطرف می‌نماید. افرادی که می خواهند لاغر شوند توصیه می شود مواد غذایی را که دارای کلروفیل می باشد در رژیم غذایی خود جای دهند .

درمان زخم

در گذشته برای درمان زخم ها از گیاهان استفاده می کردند و همچنین ۱۰۰ سال پیش محققان نقش کلروفیل را در التیام زخم‌ها یافتند و همچنین در سال ۱۹۵۰ میلادی در دانشگاه باتلر کاربرد کلروفیل در بهبود زخم ها مورد بررسی قرار گرفت و دریافتند که کلروفیل در قالب اسپری می‌تواند به التیام زخم کمک کند .

برطرف کننده بوی بد دهان و بدن

کلروفیل خاصیت سم زدایی کبد دارد و همچنین می تواند در مقابل ترکیبات سرطان زا از بدن مراقبت کند. مصرف کلروفیل بوی بد مدفوع را کم کرده و مشکل نفخ و یبوست را برطرف می کند و همچنین می تواند باکتری هایی که در دستگاه گوارش وجود دارند را مهار نماید و همچنین بوی بد سیر و پیاز را برطرف گرداند .

خاصیت آنتی اکسیدانی بالا در کلروفیل

یکی از مواردی که موجب شده است سبزی‌ها در کنارِ تغذیه اصلی بشر قرار گیرد وجود کلروفیل در درون آن است زیرا دارای خواص آنتی اکسیدانی بسیار با ارزشی می باشد که می تواند بدن را در برابر آسیب‌های اکسیداتیو محافظت کند .

حفظ DNA در برابر غذاهای سرخ کرده

با مصرف غذاهای سرخ کردنی به دلیل وجود مواد شیمیایی در درون آن  به بافت کلون و سلول های DNA آسیب می رسد . خوردن مواد غذایی که دارای کلروفیل می باشد می تواند این آسیب های شیمیایی را کاهش دهد البته تصور نکنید که می توانید همیشه از غذاهای سرخ کردنی مصرف کنید و در کنار آن با خوردن سبزی ها اثر بد آن را برطرف نمایید .

مبارزه با سرطان به وسیله کلروفیل

این خاصیت کلروفیل هنوز به طور قطع در بین تحقیقاتی که انجام شده است  اثبات نشده است اما به طور قطع می تواند اثرات مثبتی را در درمان سرطان داشته باشد و بدن را در مقابل سرطان های مختلف تا حدودی حفظ کند .

محافظت از پوست به وسیله کلروفیل

کلروفیل خواص ضد ویروسی دارد به همین دلیل می تواند برای پوست و سلامت آن مفید باشد از تب خال های اطراف دهان و یا تبخال تناسلی جلوگیری می کند و می تواند زخم ها را بهبود بخشد و در مقابل بیماری هایی همچون زونا فرد را حفظ کند و همین طور احتمال ابتلا به سرطان پوست را در افرادی که میزان زیادی کلروفیل مصرف می کنند کاهش دهد .

کد خبر: 38846302

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار