۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
کد خبر: 16144349

یخ تاثیر بسزایی در سلامت پوست دارد.<br/>گفتنی است با استفاده از یخ می توان گردش خون را افزایش داد به گونه ای که این مهم می تواند منجر به شادابی پوست شود.

بدیهی است یکی دیگر از مزایای استفاده از یخ، آب رسانی وغذا ‌رسانی به سلول‌های پوستی  می باشد به گونه ای که در سایه استفاده از یخ می توان سلول های مرده پوست را نیز به راحتی از بین برد.

کاهش چین و چروک پوست را  می توان یکی دیگر از فواید استفاده از یخ دانست به گونه ای که بسیاری از متخصصان زیبایی بر این باور هستند که با استفاده یخ می توان روند پیری پوست را به تاخیر انداخت.

یکی دیگر از کاربردهای ماسک یخ از بین بردن ورم چشم است از این رو توصیه می شود برای رهایی از ورم صبحگاهی چشم ها از این ماسک استفاده کرد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد هر چند یخ به تنهایی تاثیر بسیاری برای پوست دارد اما این در حالی است که می توان با استفاده از آب‌میوه‌های طبیعی، گل سرخ، آب سیب زمینی و یا گیاهان دارویی تاثیر آن را دو چندان کرد از این رو توصیه می شود برای استفاده از این روش  از آب‌میوه‌های  یخ زده استفاده کرد.

لازم به ذکر است برای پوست‌های حساس و لک دار می‌توان از آب جعفری یا عصاره جعفری استفاده کرد تا با استفاده از این روش در کوتاه ترین زمان ممکن لکه های موجود بر روی پوست از بین برود.

باید در نظر داشت که استفاده از آب سیب زمینی یخ زده نیز به دلیل برخورداری از ویتامین‌سی برای شادابی پوست بسیار مناسب می باشد.

بدیهی است برای از بین بردن جای جوش‌ها نیز می توان از عصاره گل بابونه به‌عنوان ماسک یخی استفاده کرد.

پر واضح است که برای شفاف‌سازی پوست نیز می‌توان از گلاب برای ماسک یخی استفاده کرد تا با استفاده از این روش پوستی شفاف و شاداب داشته باشید.

جالب است بدانیم که ماسک یخی تهیه شده از آب خیار و چند قطره لیموترش نیز برای تمام پوست ها مفید می باشد.

بدیهی است برای رهایی از منافذ باز پوست نیز می توان از شیر و آب برنج یخ زده استفاده کرد تا با استفاده از این روش به راحتی منافذ پوست بسته شود.

باید متذکر شد که نباید برای مدت زمان طولانی ماسک یخ بر روی صورت باقی بماند اما این در حالی است که می توان از این ماسک به دفعات بیشتر استفاده کرد.

در پایان باید خاطر نشان کرد در صورت تمایل برای استفاده طولانی مدت از یخ  بهتر است آن را در درون کیسه قرار داد و بعد آن را بر روی پوست قرار داد، همچنین نباید یخ‌ها را روی پوست یک جا ثابت نگه داشت بلکه بهتر است آن را به آرامی بر روی پوست حرکت داد چرا که ثابت ماندن یخ می تواند منجر به خشکی پوست شود.

کد خبرنگار: ۱
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

لینک‌های مفید

آخرین اخبار