• علائم حیاتی در برجام

  علائم حیاتی در برجام

  در دوران دفاع مقدس با وجود تحریم‌ها و شرایط وخیم اقتصادی شاهد بودیم هرگاه یک پیروزی در عرصه دیپلماسی رخ می‌داد مردم جشن می‎گرفتند، اما امروز به دلیل دور شدن بخشی از مسئولان از اصول اصلی انقلاب شاهد نوعی بی تفاوتی در میان مردم در قبال پایان «تحریم تسلیحاتی» هستیم.

 • شب نزدیک، راه طلب تاریک و ره باریک

  شب نزدیک، راه طلب تاریک و ره باریک

  جامعه‌ی امروز ما در مسیر و معرض یورش این «دیگری تام و تمام» است؛ دیگری‌ای که از آینده می‌آید اما از آمدنش خبر نمی‌دهد، در شب و از راه تاریک و باریک می‌آید و در مسیر آمدنش، نشان و نشانه‌ای از خود به‌جای نمی‌گذارد، امری غول‌آسا و دهشتناک و از اساس غیرقابل محاسبه، غیرقابل پیش‌بینی و غیرمنتظره که موجودیت زنده و اکنون حاضر ما را هر آن به «مخاطره» می‌افکند، و با خود یک سبد پر از خطر و ترس و تهدید و اضطراب و ناامیدی می‌آورد.

 • هیچ‌کس از جنگ سالم برنمی‌گردد

  هیچ‌کس از جنگ سالم برنمی‌گردد

  جامانده یک کاروان رفته‌ام. ظاهرا من سلامت از جنگ برگشتم، اما در واقعیت هیچ‌کس از جنگ سالم برنمی‌گردد. تکه‌ای از دل شکسته ما آنجا می‌ماند. هنوز هم از یک سو دائم نگران آینده‌ام. از سوی دیگر همراهان تلاشگر را که می‌بینم، آرامش پیدا می‌کنم. هنوز هم نشانه‌های زندگی و تلاش دیده می‌شود. آیا این همان آینده نیست که در حال می‌بینیم؟

 • آیا جامعه برای زنان امن‌تر شده است؟

  آیا جامعه برای زنان امن‌تر شده است؟

  شش سال از آن روزهای ترسناک در اصفهان می‌گذرد و شاید الان وقت آن باشد تا از خودمان بپرسیم آیا با همه هزینه‌هایی که جامعه ما بعد از آن وقایع داد، این روزها جامعه برای زنان امن‌تر شده است یا خیر؟

 • بهانه‌ای که ایران آن را از بین برد

  بهانه‌ای که ایران آن را از بین برد

  همکاری ایران و آژانس سبب شد تا گروسی پس از رفتن از ایران گزارش مثبتی را از اقدامات مثبت ایران منتشر کند. این گزارش بهانه ها برای ارسال پرونده ایران از شورای حکام به شورای امنیت را از بین برد که در نوع خود حائز اهمیت است.

 • جفا به بازرگان

  جفا به بازرگان

  نماینده تهران در مجلس دهم نوشت: چگونه معتدلانی در هیات تطبیق فرمانداری تهران هستند که این‌طور تصمیم می‌گیرند؟! وزیر کشور چه انتصاباتی انجام داده که کار به اینجا کشیده است؟ همین‌طور رئیس‌جمهور باید توجهی به انتصاباتش کند که کار را به اینجا رسانده‌اند که زیرمجموعه او می‌گوید مهندس بازرگان در ردیف شخصیت‌های انقلاب نیست و نمی‌تواند خیابانی به نام او باشد

 • حرکت گازانبری دستگاه دیپلماسی کشور علیه امریکا

  حرکت گازانبری دستگاه دیپلماسی کشور علیه امریکا

  از یکسو جمهوری اسلامی ایران با کاهش تعهدات برجامی خود به عنوان یک حربه بازدارنده برای جلوگیری از نقض عهدهای بیشتر و رایزنی با کشورهای طرف برجام و سایر کشورهای عضو شورای امنیت آنها را به سمت عدم همسویی با آمریکا در این نهاد اثر گذار سوق داده است. از سوی دیگر، با دعوت از رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران و تأمین نظر این آژانس، مانع صدور قطعنامه احتمالی در این نهاد علیه ایران و قرار گرفتن آن در جبهه آمریکا شده است.

 • احمدی‌نژاد را انگلیسی‌ها سر کار آورده‌اند؟!

  احمدی‌نژاد را انگلیسی‌ها سر کار آورده‌اند؟!

  عباس عبدی تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی در یادداشتی خطاب به رفیق دوست نوشت: اکنون ۱۵ سال از آن تاریخ گذشته، چرا هیچ‌گاه حرف‌های سفیر انگلیس درباره احمدی نژاد در عرصه عمومی بیان نشده است؟ به‌علاوه سفرای دیگری نیز هستند که می‌توانند درباره درستی یا نادرستی این خبر نظر دهند، چرا هیچ کدام از آنان مورد پرسش قرار نگرفتند؟

 • مردم به اندازه کافی اطلاع دارند که آقازاده ها چه کرده اند / به خاطر سریال «افسانه هزارپایان در بیمارستان بستری شدم

  رضا توکلی: نیازی به ساخت سریال «آقازاده» نداریم

  مردم به اندازه کافی اطلاع دارند که آقازاده ها چه کرده اند / به خاطر سریال «افسانه هزارپایان در بیمارستان بستری شدم

  رضا توکلی بازیگر 60 ساله سینما و تلویزیون متولد  ۱۸ تیر ۱۳۳۹ در شهر مشهد است، وی در حال حاضر سریال «افسانه هزارپایان» را از شبکه سوم سیماو سریال «موچین» از شبکه نمایش خانگی در حال پخش دارد، وی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سلام نو در خصوص این دو سریال به گفتگو پرداخته است که در ادامه خواهید خواند.

 • استادی هم‌نشین فردوسی و حافظ

  استادی هم‌نشین فردوسی و حافظ

  قدرت کم نظیر چنین شخصیتی است که در ترکیب با مشکاتیان هم‌چنان شوق آور و شکوهمند است. وقتی آلبومی ناشنیده از او منتشر می‌شود انگار بخشی از شاهنامه پیدا شده یا شعری تازه از حافظ به ما رسیده. شجریان از آن دست هنرمندانی است که می‌توان به هم عصر بودن با او بالید، هنرمندی که از چهارچوب زمان خارج شده و در کنار چهره‌هایی چون سعدی، حافظ، فردوسی، تاج اصفهانی و علی حاتمی بر قله‌های فرهنگ ایرانی نشسته و با جان خود ستون‌های این فرهنگ را استوارتر کرده.

 • کرونا و احساس تنهایی

  کرونا و احساس تنهایی

  در چنین مواقعی باید از بی اعتنایی به تجارب دیگران دست برداشت. ویروس کرونا پیش از ایران کشورهای دیگر را هم گرفتار ساخته و آنها در این کار تجربه و توفیقاتی داشته اند. ما بی نیاز از تجارب دنیا نیستیم. چین که پیشانی جهان در مواجهه با کروناست امروز تجربه های ارزشمندی در پیشگیری و درمان دارد.